ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 

Aktualności

25.10.2021 20:07 - Mariusz Danielak

Kwartet ProForma wraz z gośćmi interpretuje Cohena

Kwartet ProForma wraz z gośćmi interpretuje Cohena

Kwartet ProForma to zespół poruszający się w stylistyce szeroko rozumianej piosenki autorskiej. Grupa wyróżnia się bogatym instrumentarium i zapadającymi w pamięć tekstami. W swoim repertuarze ma poza własnymi piosenkami także utwory napisane przez K. I. Gałczyńskiego, J. Kaczmarskiego oraz L. Cohena i T. Waitsa.

„Prawie tak jak blues” to pierwszy singiel promujący nową, długo wyczekiwaną przez fanów płytę „Leonard Cohen. Wiemy, kim jest” nagraną w 2018 roku. Do nagrania tego utworu Kwartet ProForma zaprosił Kazika Staszewskiego. Lider Kultu wczuwa się w rolę Leonarda Cohena, śpiewając nową wersję „Almost Like the Blues” z dobrze znanego polskim fanom albumu - „Popular Problems” z 2014 roku.

Album Kwartetu ProForma zawiera 10 piosenek autorstwa kanadyjskiego poety i piosenkarza Leonarda Cohena w nowym tłumaczeniu Daniela Wyszogrodzkiego. Do współtworzenia projektu zespół zaprosił znane osobowości polskiej sceny rockowej: Arkadiusza Jakubika („Oto jest”), Romana Kostrzewskiego („Mój tajemny świat”), Tomasza „Titusa” Pukackiego („Chcesz zrobić ciemniej”) oraz Kazika Staszewskiego („Prawie tak jak blues”).

Wydaniu albumu towarzyszyła zbiórka funduszy w serwisie odpalprojekt.pl. Zespół musiał wykupić gotowy materiał od dużej wytwórni płytowej, która sfinansowała nagrania w 2018 roku – po czym wycofała się z wydania płyty. Na wspierających projekt czekały wspaniałe nagrody, wśród których znalazł się cieszący ogromną popularnością ekskluzywny koncert Kwartetu ProForma z Kazikiem, płyty z autografami czy lekcja muzyki z wybranym członkiem zespołu.
Zbiórka okazała się ogromnym sukcesem, ponieważ zebrano aż 148% procent wymaganej kwoty 30 000 złotych. W zbiórce wzięło udział prawie 200 wspierających, którzy łącznie wpłacili 44 243 złote. 

Premiera albumu zapowiadana jest na 5 listopada 2021 roku. Płyta ukaże się nakładem poznańskiego wydawnictwa OSKAR na CD oraz winylu. Natomiast już 29 października ukaże się drugi singiel z płyty – „Mój Tajemny Świat” na którym występuje Roman Kostrzewski!

Muzyka dostępna będzie na wszystkich wiodących platformach streamingowych oraz na youtube. Obecnie posłuchać jej można na:

Amazon Music https://music.amazon.com/albums/B09JPG68YB
Spotify https://open.spotify.com/album/4m0r3FiR6HwZSnfYup7Ibr
YouTube: www.youtube.com/watch?v=prLSkjia8bM

Równocześnie z nowym singlem rozpoczął się preorder albumu na: www.IndependentMusicMarket.com. Płyta dostępna jest do zakupu na CD oraz winylu w dwóch wersjach kolorystycznych: transparent violet, oraz black&white.

Lista utworów:

  1. My wiemy, kim jest 3:39
  2. Ponad mrokiem rzek 6:17
  3. Boogie Street 4:45
  4. Prawie tak jak blues 3:32
  5. Odchodzi Aleksandra 5:22
  6. Na pocałunków dnie 5:09
  7. Mój tajemny świat 5:42
  8. Oto jest 3:56
  9. Chcesz zrobić ciemniej 4:31
  10. Odchodzę od stołu 4:07

Płyta będzie dostępna w dystrybucji na: www.IndependentMusicMarket.com
 

 

kolejne informacje:

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2022 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.