ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Szukaj:
Recenzja albumu Soma White ─ Soma White w serwisie ArtRock.pl

Soma White — Soma White

 
wydawnictwo: Produkcja własna / Self-Released 2013
 
1. The Mind Parasite [8:34]
2. Pure Nonsense [5:46]
3. On The Shore [8:46]
4. Better Reality [13:31]
5. A Day To Overcome [6:04]
6. Travel Story [8:46]
7. Re-Hope [5:50]
8. Grateful [8:11]
9. Respect – A Tribute To Nature [3:47]
 
skład:
Hania Żmuda – wokale, teksty
Piotr Pastwa – gitary
Paweł Wysocki – instrumenty klawiszowe, głos
Krzysztof Szymczak – perkusja
Marek Chudzikiewicz – gitara
Robert Majewski – gitara basowa
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
› 1
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
› 1
Album słaby, nie broni się jako całość.
› 0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
› 1
Album jakich wiele, poprawny.
› 1
Niezła płyta, można posłuchać.
› 1
Dobry, zasługujący na uwagę album.
› 1
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
› 1
Absolutnie wspaniały i porywający album.
› 2
Arcydzieło.
› 1

Łącznie 10, ocena: Niezła płyta, można posłuchać.
 
 
Recenzja nadesłana przez czytelnika.
Ocena: 8+ Absolutnie wspaniały i porywający album.
07.10.2013
(Gość)

Soma White — Soma White

To smutny paradoks naszych hiper-aktywnych czasów minimalnej uwagi, że sale koncertowe zapełniają się do ostatniego miejsca, podczas coraz częstszych wizyt ikonicznych dinozaurów ambitnego rocka i metalu w naszym nadwiślańskim kraju, a tak obiecujący debiut przechodzi właściwie bez echa, zaś zespół, który go wydał z trudem gromadzi kilkudziesięcioosobową widownię. Byłaby to zaiste okrutna zbrodnia popełniona na prawdziwej sztuce, gdyby ten doskonały, niezwykle świeży i dojrzały zarazem album, porósł mchem zapomnienia, z dala od serc i uszu prog - art fanów. Ale dość żali i egzaltowanych superlatyw na cześć trójmiejszczan, czas przejść do konkretów.

Jak najkrócej scharakteryzować muzykę Soma White? Nic prostszego - wyobraźmy sobie progresywno majestatyczny, gotycko posępny, lodowato industrialny gmach starej fabryki, który nie został jeszcze przepoczwarzony w bezduszny, jasny, mainstreamowy, przyjazny dla radia loft. Powiecie nic wielkiego, budynek, jak budynek. Nawet jeśli jego ściany dumnie zdobi rytmiczne graffiti, do złudzenia przypominające drzewa-jeżozwierze, a przez brudne szyby sączy się gitarowe światło, rzucające rzekobrzeżne refleksy, tańczące w iście mroczno - gabrielowskim, elektronicznym dance macabre, to przecież takich architektoniczno - dźwiękowych kolaży słyszeliście... tzn widzieliście już dziesiątki, jeśli nie setki. Jest jednak coś, co czyni ten wyjątkowym i niepowtarzalnym. Ta budowla jest opętana!!! Tak, nie przesłyszeliście się, straszy tu duch i to nie byle jaki, bo samej Kate Bush!!! Wokal Hani Żmudy brzmi tak, jakby najmroczniejsze zakamarki duszy Kasi Krzaczek wyzwoliły się jakimś cudem od swojego jasnego jing, skupiły, tworząc złośliwego demona i zawładnęły gardłem sympatycznej Polki. Ten dybuk przechadza się dumnie po kompozycjach Somy White nadając im perfekcyjnie anglojęzyczny szlif niepowtarzalności i wybitności, pozwalając pozostałym Panom tworzącym zespół wejść na ten sam, niedostępny dla wielu rodzimych kapel poziom. W jednej chwili kusi zwiewną dziewczęcością, by, kiedy tylko opuścimy na sekundę gardę, zaatakować nieprzebranymi falami czystego, niczym nieskrępowanego szaleństwa, hipnotyzuje melodyjnością, by spalić niczym bezbronną ćmę w pokręconym świetle dziwności i niesamowitości.

Wejdźcie śmiało w mury tej muzyki, dajcie się porwać w szaleńczym fandango, tańczcie na tęczy nastrojów i barw, a gwarantuję, że wyjdziecie odmienieni i będziecie do tego onirycznego świata ciągle powracać, za pomocą magicznej komendy "repeat"!

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
Picture theme from Natalie C with exclusive licence for ArtRock.pl
© Copyright 1997 - 2018 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.