ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Szukaj:
Recenzja albumu Aurora Project, The ─ Grey_world_live w serwisie ArtRock.pl

Aurora Project, The — Grey_world_live

 
wydawnictwo: Freia Music 2019
 
1. Circles in the Water [9:01]
2. Expect Us/Warmongers [15:39]
3. Alles Is Eén (Acoustic Version) [5:05]
4. Nocturnal Lament (Acoustic Version) [6:05]
5. Stone Eagle [7:01]
6. Deadly Embrace [6:26]
7. Mediapuppets [4:51]
8. World of Grey [7:08]
9. Drone Wars [9:24]
 
Całkowity czas: 70:37
skład:
Dennis Binnekade - vocals
Marcel van den Berg - guitars, vocals
Joris Bol - drums
Marcel 'Mox' Guijt - keyboards
Rob Krijgsman - bass guitar
 
Brak ocen czytelników. Możesz być pierwszym!
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Brak głosów.
 
 
Brak oceny
Ocena: * Bez oceny
02.07.2019
(Recenzent)

Aurora Project, The — Grey_world_live

Długich wypisów nie będzie, bo to koncertówka i do tego poświęcona właściwie jednej płycie. Ale warto o niej napisać, bo holenderska formacja The Aurora Project nie jest obca naszym czytelnikom. Pisaliśmy o kilku jej płytach a ja osobiście uważam ją za jedną z ciekawszych współcześnie działających grup na scenie europejskiego neoproga. Może i panowie nie wytyczają nowych muzycznych ścieżek, ale potrafią zagrać inteligentnie, czasami wręcz progmetalowo szarpnąć za struny, a przede wszystkim upakować to wszystko w ładne melodie.

Tytuł Grey_world_live mówi bardzo dużo. To w zasadzie koncertowa wersja ich czwartego i zarazem ostatniego albumu studyjnego, wydanego w 2016 roku World Of Grey. Dla mnie to najlepsza rzecz w ich dyskografii i choćby z tego względu warto sięgnąć po tę edycję z oklaskami. Ponadto ukazała się ona praktycznie miesiąc temu w limitowanym nakładzie 300 kopii. Istnieje też jej cyfrowa wersja zawierająca cały ówczesny koncert z trzema bonusowymi nagraniami. Materiał zarejestrowano 7 kwietnia 2017 roku w holenderskim mieście Alphen aan den Rijn w Parkvilla Theatre podczas ostatniego koncertu World Of Grey Tour.

Na dysku otrzymujemy zatem cały World Of Grey, jednak w nieco zmienionej kolejności, bowiem całość zaczyna bardziej intymna wersja Circles in the Water, czyli kompozycji, która na studyjnej płycie jest przedostatnia. Później jest już wszystko w odpowiednim porządku, jednak z małym wyjątkiem, bowiem artyści wcisnęli w całość set akustyczny reprezentowany tu przez dwie piosenki – zaśpiewaną po niderlandzku balladę Alles Is Eén, która w 2011 roku trafiła na składankę Progwereld presenteert… PROG NL oraz pochodzący z debiutu Unspoken Words, Nocturnal Lament.

Większość utworów wierna jest swoim studyjnym wersjom, tylko kilka jest nieco wydłużonych. Ponadto to niewielki koncert, na którym reakcje siedzącej w teatralnych wnętrzach publiczności trudno nazwać entuzjastycznymi. Mimo to całość powinna spodobać się fanom melodyjnego neoprogresywnego rocka.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
Picture theme from Riiva with exclusive licence for ArtRock.pl
© Copyright 1997 - 2021 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.