ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 

Aktualności

17.05.2019 16:05 - Mariusz Danielak

11 lipca rusza 12. edycja Letniej Akademii Jazzu!

11 lipca rusza 12. edycja Letniej Akademii Jazzu!

Już w lipcu ruszy jedno z najbardziej cenionych muzycznych przedsięwzięć organizowanych w łódzkim klubie Wytwórnia. Organizatorzy tak piszą o tegorocznym wydarzeniu: Przez całe wakacje prezentować będziemy najbardziej wartościowe zjawiska międzynarodowej sceny jazzowej, ekscytujące kolaboracje muzyczne, obiecujących debiutantów oraz prawdziwe legendy jazzu! Od 11 lipca do 29 sierpnia w czwartkowe (i nie tylko) wieczory będziecie mogli usłyszeć i zobaczyć na żywo najwybitniejszych przedstawicieli tego gatunku.

12. Letnia Akademia Jazzu odkrywa całą gamę kolorów, jakimi mieni się jazz. Nie zabraknie standardów jazzowych i improwizacji, odniesień do korzeni za sprawą afrykańskich brzmień, soulu, bluesa czy gospel. Zaprezentujemy artystów francuskiej, amerykańskiej, a nawet japońskiej sceny jazzowej! Na naszej scenie pojawią się legendy amerykańskiej sceny jazzowej i awangardowej: wirtuoz gitary, jeden z najwybitniejszych jazzmanów naszych czasów – Bill Frisell oraz saksofonista Joe McPhee jako gość specjalny tria Mikołaja Trzaski. Z Francji przyjedzie do nas skrzypek Clement Janinet z projektem O.U.R.S. – Ornette Under the Repetitive Skies, a z Amsterdamu wspaniała japońska wokalistka z polskimi korzeniami: Yumi Ito.

Podobnie jak rok temu, również i w te wakacje serca publiczności skradną odważne, silne i utalentowane kobiety. Gościć będziemy amerykańską wokalistkę jazzowo-soulową, córkę wielkiego Bobbiego McFerrina – Madison McFerrin oraz amerykańską wokalistkę gospel – Michelle David, która wystąpi z siedmioosobowym projektem „The Gospel Sessions”.

Spośród polskich gwiazd zobaczymy i usłyszymy wspomniane trio Mikołaja Trzaski, Jerzego Małka z międzynarodowym kwintetem, Wojciecha Jachnę z projektem Jachna/Mazurkiewicz/Buhl, Piotra Damasiewicza i jego band Power of The Horns z udziałem Macieja Obary i Dominika Wani oraz trio Marcina Wasilewskiego, świętujące w tym roku 25-lecie wspólnej działalności scenicznej. Nie zabraknie utalentowanych debiutantów, w których środowisko jazzowe pokłada wielkie nadzieje: Raczkowski & Kostka Duo oraz Szymon Mika Trio. Finał 12. LAJ będzie roztańczony i śpiewający za sprawą wybitnego muzyka i kompozytora Krzysztofa Herdzina oraz wokalisty Jarka Wista, którzy zaprezentują największe przeboje Sinatry w swingowych aranżacjach.

Tegoroczna edycja LAJ będzie wyjątkowa za sprawą dodatkowych koncertów organizowanych w ramach warsztatów kreatywnych dla młodych muzyków – INTL Jazz Platform. Między 22 a 24 lipca gościć będziemy francuski zespół MONA z charyzmatyczną klarnecistką Elodie Pasquier na czele, słoweńską pianistkę Kaję Draksler w solowym projekcie, Zbyszka Chojnackiego i Łukasza Czekałę, czyli duet BACKSPACE oraz fortepianowe trio ENEMY. Jak co roku nie zabraknie wieczornych jam sessions i wspólnego występu kadry mistrzowskiej, a zakończeniem warsztatów będzie Koncert Finałowy wszystkich uczestników na wielkiej scenie.

• Bilety (miejsca siedzące, nienumerowane): 30 zł z kartą zniżkową / 40 zł bez karty zniżkowej;
• Karnety festiwalowe (obejmujące wszystkie koncerty): 140 zł z kartą zniżkową / 150 zł bez karty zniżkowej;
• Na koncerty w ramach INTL Jazz Platform między 22 a 24 lipca wstęp wolny.

Jeśli chcesz być z nami w ciągłym kontakcie i na bieżąco mieć dostęp do szczegółów dotyczących naszych koncertów, zachęcamy do dołączenia do naszej społeczności na Facebooku i kliknięcia "Lubię to" na oficjalnym fanpage'u Wytwórni: @klub Wytwórnia oraz obserwowania naszego oficjalnego profilu na Instagramie @klub_wytwornia.

 

kolejne informacje:

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
Picture theme from Riiva with exclusive licence for ArtRock.pl
© Copyright 1997 - 2020 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.