ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 

Aktualności

13.08.2019 18:26 - Mariusz Danielak

Joe McPhee na scenie Wytwórni

Joe McPhee na scenie Wytwórni

Trwa 12. edycja Letniej Akademii Jazzu. Przez całe wakacje prezentowane są najbardziej wartościowe zjawiska międzynarodowej sceny jazzowej, ekscytujące kolaboracje muzyczne, obiecujący debiutanci oraz prawdziwe legendy jazzu!

W najbliższy czwartek 15 sierpnia o 19:00 odbędzie się koncert trio Mikołaja Trzaski z gościnnym udziałem legendy jazzu – Joego McPhee. To będzie dawka mocnego, strukturalnego free jazzu i nie lada wydarzenie dla wszystkich melomanów, które obowiązkowo należy zapisać w kalendarzu! W pierwszej części wieczoru na scenie pojawi się trio w składzie Wojciech Jachna, Jacek Mazurkiewicz oraz Jacek Buhl, które zaserwuje odbiorcom dużą ilość muzyki improwizowanej zanurzonej w dźwiękach ambientu.

Część I

Muzycy wchodzący w skład tria Jachna/Mazurkiewicz/Buhl nadają na podobnych falach: chętnie improwizują, topią dźwięki instrumentów w elektronicznych pogłosach oraz szukają ciekawych akustycznie przestrzeni. Na swoim koncie mają dwa wspólne albumy, zaś koncertowanie w całym kraju wpłynęło na jeszcze większe interakcje muzyczne między artystami. Na najnowszej płycie zatytułowanej „God’s Body” pełne niuansów i detali kompozycje zanurzone są w ambientowych tłach i powłóczystych dźwiękach kontrabasu.

Część II

Jeden z najwybitniejszych jazzmanów naszych czasów, Joe McPhee, do dzisiaj urzeka swoją niezwykłą osobowością oraz emocjonalnymi kompozycjami. Amerykański saksofonista oraz multiinstrumentalista jazzowy, kompozytor, improwizator i teoretyk ceniony jest na całym świecie. Od końca lat 60. do chwili obecnej najbardziej znany jest z wykonywania free jazzu. Podczas koncertu w Wytwórni McPhee będzie gościem trio Mikołaja Trzaski, które pojawi się w składzie: Mikołaj Trzaska, Klaus Kugel oraz Mark Tokar. Występ będzie zderzeniem kilku kultur we współczesnej muzyce improwizowanej. Artyści zaprezentują program, w którym podstawę do improwizacji tworzą kompozycje wszystkich muzyków.

Więcej: Wytwórnia

 

kolejne informacje:

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2020 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.