ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 

Aktualności

03.11.2019 09:39 - Mariusz Danielak

Listopad w klubie Wytwórnia

Listopad w klubie Wytwórnia

Łódzki klub Wytwórnia zaczyna intensywny muzycznie listopad i tak przedstawia swój najbliższy koncertowy harmonogram: Na naszej scenie zobaczycie wyjątkowych artystów: Lucibelę w ramach Siesty w Drodze, Króla z nową płytą „Nieumiarkowania”, trio Włodka Pawlika w koncercie Pawlik/Moniuszko – Polish Jazz, Marka Piekarczyka akustycznie, The Dumplings w ramach pożegnalnej trasy koncertowej Przykro Mi Tour, Sorry Boys z piosenkami z albumu „Miłość”, Natalię Przybysz z płytą „Jak Malować Ogień”, Nocnego Kochanka oraz LemON Akustycznie!

Siesta w Drodze: Lucibela, 7.11 (czwartek), 19:00

Lucibela to artystka z Wysp Zielonego Przylądka, która śpiewa muzykę tradycyjną dbając o przetrwanie źródeł. Jej głos o rzadko spotykanej szlachetności, szerokim paśmie i głębi wyrazu jest doskonale własny, zaś płyta zatytułowana „Laco Umbilical” (wydana 2 marca 2019 roku) zwiastuje lata olśnień i wzruszeń, o czym bezsprzecznie przekona się łódzka publiczność na koncercie w ramach Siesty w Drodze Marcina Kydryńskiego w klubie Wytwórnia już 7 listopada!

KRÓL – Nieumiarkowania, 10.11 (niedziela), 21:30

Błażej Król to jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia, który od lat sumiennie toruje sobie drogę z niezależnego światka na sceny największych festiwali i na łamy opiniotwórczej prasy muzycznej. 10 listopada KRÓL zagra w Wytwórni w ramach trasy promującej jego najnowszą płytę zatytułowaną „Nieumiarkowania”. To już piąty album w solowej karierze Króla, kolejny doskonale przyjęty przez słuchaczy i media. Single "Te smaki i zapachy" oraz „Druga pomoc” podbijają radiowe listy przebojów, zaś osobowość artysty i członków zespołu przyciąga na koncerty tłumy wiernych fanów.

Włodek Pawlik Trio – Pawlik/Moniuszko, 11.11 (poniedziałek), 18:00

Muzyka, jazz, klasyka, wolność, zjednoczenie. 11 listopada zapraszamy do Wytwórni na koncert trio Włodka Pawlika w składzie Paweł Pańta (kontrabas), Adam Zagórski (perkusja) oraz Włodek Pawlik (fortepian), którzy wykonają wspólnie utwory jednego z najważniejszych polskich kompozytorów – Stanisława Moniuszki – w aranżacjach jazzowych. To niecodzienne wydarzenie przypada w jubileuszowym Roku Moniuszkowskim uchwalonym przez Sejm RP oraz UNESCO, równo sto jeden lat po odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

Marek Piekarczyk Trio Akustycznie, 14.11 (czwartek), 20:00

Marek Piekarczyk to legenda polskiej sceny i jeden z najważniejszych rockowych głosów naszych czasów. Charyzmatyczna osobowość, charakterystyczny wokal oraz ogromny talent – za to pokochały go miliony fanów polskiego rocka. Podczas koncertu Marek Piekarczyk Trio Akustycznie w łódzkiej Wytwórni usłyszymy rockowe ballady z solowych płyt wokalisty, ale również piosenki zespołów Skaldowie, Czerwone Gitary i innych wykonawców w nowych aranżacjach, które w połączeniu z wyjątkowym głosem Piekarczyka dadzą słuchaczowi możliwość dobrej zabawy, wspomnień i ucieczki od współczesnych stereotypów muzycznych. Na scenie towarzyszyć mu będą Tadeusz Apryjas na gitarze i Jacek Borowiecki na instrumentach perkusyjnych.

The Dumplings – Przykro Mi Tour, 15.11 (piątek), 20:00

Tworzony przez Justynę Święs i Kubę Karasia elektro-popowy duet The Dumplings po sześciu latach wspólnego grania rusza w wielką trasę koncertową zatytułowaną "Przykro mi", która zapowiada dłuższą przerwę w scenicznej współpracy duetu. Autorzy takich hitów, jak "Betonowy las", "Nie gotujemy", "Kocham być z tobą" czy "Raj" na postanowili tymczasowo zawiesić swoją działalność, zaś koncerty w ramach tej trasy zamkną pewien rozdział w ich twórczości.

Sorry Boys – Trasa Miłość 2019, 21.11 (czwartek), 20:00

„Miłość” to pierwszy w pełni polskojęzyczny i najbardziej piosenkowy album Sorry Boys, wypełniony nośnymi melodiami i dojrzałymi tekstami frontmanki Beli Komoszyńskiej. Utwory pokazują różne oblicza najważniejszego uczucia świata z prywatnej oraz uniwersalnej perspektywy. Po barokowym bogactwie albumu „Roma” zespół zapragnął bardziej przejrzystych form. Na nowej płycie jednocześnie wybrzmiewają smyczki, etniczne cymbały, kalimba czy harfa, zaś tę nietypową orkiestrę prowadzą gitary oraz fortepian.

Natalia Przybysz – Jak Malować Ogień, 23.11 (sobota), 20:00

Pod koniec października ukazała się piąta solowa płyta Natalii Przybysz „Jak Malować Ogień”, pełna wspaniałej muzyki oraz pięknych, dojrzałych tekstów. Nowy album jest o tym, jak zachować spokój i poczucie sensu w czasach dynamicznych i niepokojących zmian. Gdy drzew i tlenu coraz mniej. Jak się kochać, jak słuchać, jak rozmawiać. Jak patrzeć i czego/kogo się trzymać najmocniej. Album promują single „Ciepły wiatr” oraz „Ogień”, które królują już na polskich listach przebojów. Na koncercie możecie spodziewać się kojących brzmień w duecie z otulającym wokalem, oprawionych klimatyczną scenografią.

Nocny Kochanek – Trasa w Ciemność cz.2, 24.11 (niedziela), 19:00

Jesienią 2018 roku wystąpili po raz pierwszy w klubie Wytwórnia w ramach "Trasy w Ciemność" promującej album "Randka w Ciemność". 24 listopada zagrają u nas ponownie podczas drugiej odsłony tej trasy. Pod względem muzyki Nocny Kochanek to klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku. Teksty zawierają specyficzny nocno-kochankowy humor bazujący często na pastiszu, grach językowych i abstrakcji. Nocny Kochanek rysuje obraz polskiej subkultury metalowej z ogromnym dystansem do samych siebie oraz do wizerunku kojarzonego z klasycznym heavy metalem.

LemON Akustycznie, 28.11 (czwartek), 19:00


Zespół LemON z liderem Igorem Herbutem wyrusza w wyjątkową rasę koncertową. Najpiękniejsze utwory grupy ze wszystkich albumów studyjnych zabrzmią w aranżacjach akustycznych. Fortepian, gitara akustyczna, bębny, ujmujący wokal. Będzie intymnie, prosto i blisko odbiorcy.

kolejne informacje:

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2020 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.