ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 

Aktualności

26.05.2020 18:32 - Mariusz Danielak

Powstaje film o legendarnym perkusiście zespołu Dżem

Powstaje film o legendarnym perkusiście zespołu Dżem

Powstaje film o legendarnym perkusiście zespołu Dżem, czyli Michale "Gierze" Giercuszkiewiczu. Narkotyczna przyjaźń z Ryśkiem Riedlem spowodowała, że Michał uciekł z rodzinnych Katowic trzydzieści lat temu i zamieszkał na tratwie. Teraz ma szansę nagrać płytę swojego życia. Czy mu się to uda?

Powstaje film o nietuzinkowym człowieku, czyli Michale "Gierze" Giercuszkiewiczu, który mieszka na tratwie własnej konstrukcji, na Zalewie Solińskim. Ten perkusista uczestniczył w nagraniu ponad 30-stu płyt wykonawców takich jak: Apogeum, Kwadrat, Bezdomne Psy, Krzak, SBB, czy Józef Skrzek. Największy rozgłos przysporzył mu sukces płyty "Cegła" z Zespołem Dżem. Był to czas sławy, ale też i problem. Uzależnienie od heroiny i narkotyczna przyjaźń z Ryśkiem Riedlem spowodowały, że Michał uciekł z rodzinnych Katowic 30 lat temu. Od tej pory żyje poza cywilizacją... na tratwie.

Bohatera filmu "30 Lat Wymówek" poznajemy w momencie, gdy dostaje oficjalną propozycję wydania autorskiej płyty od Marioli Dziubińskiej, z legendarnej wytwórni Metal Mind Productions. Jest to jej wznowiona propozycja sprzed 30 lat! Czy Gier tym razem wykorzysta szansę? Dowiemy się z filmu.

Film produkuje firma Inbornmedia w koprodukcji z Tabla Film. Reżyserem i głównym operatorem filmu jest Armand Urbaniak. W nagraniu płyty Giera wezmą udział tacy muzycy jak Apostolis Anthimos, Bronisław Duży, Henryk Gembalski, Krzysztof Głuch, Grzegorz Kapołka, Michał Kielak, Agnieszka Łapka, Andrzej Rusek, Mirek Rzepa, Jorgos Skolias, Józef Skrzek czy Winder Leszek.

 

kolejne informacje:

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2020 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.