ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 

Aktualności

10.09.2021 21:25 - Mariusz Danielak

Hugar z nowym singlem i koncertami w Polsce

Hugar z nowym singlem i koncertami w Polsce

Dziś XXIM Records przedstawia pierwszy singiel islandzkiego zespołu Hugar z ich nadchodzącego albumu. Hugar to wspólny projekt muzyczny Bergura Þórissona i Pétura Jónssona – dwóch wszechstronnie utalentowanych instrumentalistów, kompozytorów, producentów i przyjaciół z dzieciństwa. „Lost”, zupełnie nowy utwór i pierwszy singiel z nadchodzącej płyty ukazał się dzisiaj we wszystkich serwisach cyfrowych. 8 października pojawi się singiel „IV” a album bez tytułu ma ukazać się na początku przyszłego roku.

Przejmujący i fortepianowy „Lost” jest napędzany eterycznym rytmem syntezatora. Jego wdziękowi i pięknu towarzyszy „IV” rzadki utwór, który składa się prawie wyłącznie z przestronnych, eleganckich linii fortepianu. Oba utwory wskazują, że ich nowy album przynosi wyważoną, kontemplacyjną mieszankę ambientowej elektroniki, medytacyjnych smyczków i współczesnych elementów neoklasycznych, które obejmują szeroki zakres tematów, ale narodziły się z prostej, ale głębokiej obserwacji w ich rodzimej Islandii.

Zainspirowany uskokiem biegnącym przez Þingvellir, park narodowy położony 40 km na północny wschód od stolicy, zespół pomyślał o tym, co się stanie, gdy wszystko się rozpadnie. Piosenki. Pomysły. Nawet całe kraje. Dla nich pustka, która się tworzy, jest żyznym gruntem dla nowych pomysłów i nowych początków – szczelina jako żródło kreatywności i życiodajna siła.

20.02.2022 Klub RE, Kraków
21.02.2022 BARdzo bardzo, Warszawawww.hugar.is
www.facebook.com/hugarmusic
www.instagram.com/hugarmusic


BILETY do nabycia na EVENTIM.PL

Organizator: FKP Scorpio Poland Sp. z o.o.

Otwarcie bram: 19:00 / Start: 20:00

 

kolejne informacje:

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2021 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.