ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Szukaj:
Recenzja albumu Cytrus ─ Kurza twarz w serwisie ArtRock.pl

Cytrus — Kurza twarz

 
wydawnictwo: Metal Mind Productions 2006
 
01. Rock 80 [03:46]
02. Tęsknica nocna [04:54]
03. Bonzo [03:50]
04. Mayones to jest to [03:40]
05. Trzecia łza od słońca [06:00]
06. Afera [05:28]
07. Kurza twarz [04:13]
08. Baśń o księżycowej karecie [03:53]
09. Jeżdzcy smoków [04:20]
10. Słoneczna loteria (ćma ) [03:13]
11. Kobra [03:30]
12. Bycza krew [04:08]
13. Aby dalej hej! [05:17]
14. Aleja gwiazd [04:00]
15. Cytrusland [04:31]
 
Całkowity czas: 64:45
skład:
Marian Narkowicz – skrzypce, flet, gitara; Andrzej Kaźmierczak – gitara; Waldemar Kobielak – bas; Andrzej Kalski – bas; Zbigniew Kraszewski – perkusja; Kazimierz Barlasz – wokal;
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
› 0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
› 0
Album słaby, nie broni się jako całość.
› 1
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
› 0
Album jakich wiele, poprawny.
› 0
Niezła płyta, można posłuchać.
› 0
Dobry, zasługujący na uwagę album.
› 5
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
› 16
Absolutnie wspaniały i porywający album.
› 23
Arcydzieło.
› 28

Łącznie 73, ocena: Absolutnie wspaniały i porywający album.
 
 
Recenzja nadesłana przez czytelnika.
Ocena: * Bez oceny
02.06.2006
(Gość)

Cytrus — Kurza twarz

Wydana została 25 .04 .2006.r przez Metal Mind Productions 2006 dzięki Impresario Marcinowi Jacobsonowi -obecny managment TSA .  Płyta poświęcona jest pamięci Waldka Kobielaka (1958 -1994) (1958 -1994).

Cztery ostatnie nagrania są kompozycjami z wokalem - pozostałe to utwory instrumentalne . W skład kwartetu wchodzili :
  •  Andrzej Kazimierczak -gitary -kompozytor -aranżer - później "KORBA", współpraca z kwartetem gitar klasycznych  oraz zespołem "Truskawkowy Budzik",  "Pięciu " -"Bumerang" a także grupą teatralną "Teatr Magiczny Sopot"
  • Marian Narkowicz - flet -skrzypce - fortepian -gitara - kompozytor - aranżer  - "KORBA" - współpraca z młodzieżową Orkiestrą Kameralną, grał w "Nord Band" -oraz grupą teatralną "Teatr Magiczny Sopot"
  • Andrzej Kalski - perkusja - grał z nimi do 1981 .r - pózniej zastąpił go Zbigniew Kraszewski - ("Mietek Blues Band", "Skawalker",  "Kombi", "O.N.A",  "Chylińska"  - teraz z muzykami tworzy własną Grupę 2006 )
  • ś.p Waldemar Kobielak gitara basowa ,.( Babsztyl ) prowadził trzy lata swoją grupę Horoskop
  • Kazimierz Barlasz -wokal (12-13 ) Nord Band Exodus, Mad Max, Korba ) Z zespołem współpracowali także i nagrywali .Jan Tomasz i Andrzej Fala –tekściarze oraz Z.Malinowski .
  • Zbigniew Gura (Maroszczyk) gitara basowa (12-13)
  • Leszek Ligęza -perkusja -zastąpił Zbyszka Kraszewskiego po jego odejściu z kapeli. (8-11 ) (14-15).
  • Józef Masiak -vocal (14-15).

Zespół grał do połowy 1985 roku. Jeszcze 29. czerwcu 1985 r. Marian Narkowicz i Andrzej Kazimierczak udzielając wywiadu na łam "Wieczoru Wybrzeża " Aleksandrowi Szostakowi : mówią ,że mają nagrywać w Polskich Nagraniach w W-wie pierwszy longpley na którym miało znaleźć 5 kompozycji w tym jedna instrumentalna "Baśń o księżycowej karecie ‘’ "Aleja gwiazd " "Złoto " "Cytrusland ""Dziewczyna z kosmosu " Do nagrania płyty wówczas nie doszło ,ale zespół koncertował i wyjechał do Jarocina na Festwial Muzyków Rockowych. Po rozpadzie Cytrusa prawie z tych samych muzyków powstała Korba .Znany nam z Programu Trzeciego Polskiego Radia z listy przebojów Marka Niedzwieckiego : To palma –A statek płynie –Składam broń .Korba zagrała na Festiwalu w Sopocie 1990 ) wydali dwie płyty winilowe Motywacje 1987 i 100 Papierów ‘’ Na początku swojej działalności CYTRUS - dość szybko zdobył uznanie słuchaczy i fanów.( no i oczywiście fanek :):) )Wygrał kilka przeglądów muzycznych .Dzięki nim .skierowani zostali na tzw Warsztaty Artystyczne w Bolesławcu i Chodzieży także mieli możliwość nagrania w Studio Polskiego Radia Gdańsk kilku nagrań - Tęsknica nocna – Bycza krew i inne nagrania . W 1980 roku wzięli udział w I Ogólnopolskim Przeglądzie Muzyki Młodej Generacj w Jarocinie oraz III Edycji Muzyki Młodej Generacji organizowanej w ramach sopockiego festiwalu Pop Session . Od zaistnienia na tych imprezach rozpoczęła się ich kariera - występowali na wielu koncertach z udziałem na kolejnych festiwalach Pop Session (1981 ) (Rokowisko (1981 Łódz )(Kat Rock 1982 -Jelenia Góra – Rock Arena (1983)Poznań i wspomniany Festiwal Muzyków Rockowych - Jarocin 1985. Nagrywali też w rozgłośniach Radiowych Gdańsk - Bydgoszcz -Poznań –Szczecin oraz w TV Gdańsk i Wrocław . Nie nagrali płyty chociaż muzycy nosili się z takim zamiarem -stan wojenny i przetasowania w zespole spowodowały, że zespół się rozwiązał .
Pozostawił po sobie sporo nagrań w rozgłośniach Polskiego Radia .ponad 300 utworów. Muzyka którą grali była ich własnymi kompozycjami Andrzeja Kazimierczaka i Mariana Narkowicza .Nie jest to muzyka komercyjna –typowo radiowa.-to muzyka dla bardziej wyrobionego słuchacza . Dużo w niej skrzypiec fletu –gitar. Taki typowy rock progresywny na miarę Jethro Tull i I.Andersona – naszego rodzimego Krzaka i santanowskich solówek z lekkimi elementami jazzu .
Płyta która się ukazała została wydana dzięki staraniom Marcina Jacobsona i myślę ,że zasługuje na przesłuchanie i posiadanie jej w swojej domowej kolekcji .Takie utwory jak " Tęsknic nocna " Baśń o księżycowej karecie ‘’Afera’’ – to muzyka czarów " Mayones to jest to" - "Bonzo " ..."Trzecia łza od słońca " ‘’Słoneczna loteria (Ćma) Jeżdzcy smoków " to utwory rewelacyjnie opracowane aranżacyjnie Flet i skrzypce Mariana Narkowicza perkusja Zbyszka Kraszewskiego i solówki Andrzeja Kazimierczaka oraz bas nieżyjącego już Waldka Kobielaka brzmią tak ,że dziś niejedna kapela nie dorównuje im poziomem . Tamte czasy były trudne dla muzyków ,ale i muzycy byli chyba na innym "poziomie" niż niektórzy komercyjni obecnie piosenkarze i twórcy. Wszyscy muzycy CYTRUS `a pochodzą z Wybrzeża do dziś mieszkają w Sopocie -Gdyni –Trójmieście Współpracownikiem technicznym Grupy był Adam Bednarz mieszkający od 20 lat na terenie Niemiec.
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2020 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.