ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Szukaj:
Recenzja albumu Meldrum ─ Blowin' Up The Machine w serwisie ArtRock.pl

Meldrum — Blowin' Up The Machine

 
wydawnictwo: Frontiers Records 2007
dystrybucja: Mystic
 
1. Purge [4:39]; 2. Down Your Throat [3:09]; 3. Scar [3:39]; 4. Creme De La Creme [4:45]; 5. Hang Em' [3:21]; 6. Miss Me When I'm Gone [3:28]; 7. Another Kind [3:27]; 8. Exploited [3:07]; 9. Get Yours [2:54]; 10. Get Me Outta Here [5:01]; 11. Bite The Pillow [3:20]
 
Całkowity czas: 40:50
skład:
Michelle Meldrum - Guitars; Moa Holmsten - Vocals; Frida Stahl - Bass with Gene Hoglan - Drums; Lemmy Kilminster - Vocals on 6
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,0
Album słaby, nie broni się jako całość.
,0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,0
Album jakich wiele, poprawny.
,0
Niezła płyta, można posłuchać.
,0
Dobry, zasługujący na uwagę album.
,0
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,4
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,0
Arcydzieło.
,1

Łącznie 5, ocena: Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
 
 
Recenzja nadesłana przez czytelnika.
Ocena: 7 Dobry, zasługujący na uwagę album.
14.09.2007
(Gość)

Meldrum — Blowin' Up The Machine

Co mają wspólnego Europe i Motorhead? Niby nic – toż to skrajnie odmienne wizje rocka – u Szwedów lukier i loczki, u Motorogłowych bezpardonowa jazda bez trzymanki. A jednak! Ogniwo łączące istnieje i w roku 2007 to ono daje solidnego muzycznego kopa w tyłek, podczas gdy wyżej wymienieni tytani milczą. Daje nie pierwszy już raz – sześć lat temu ukazał się debiut Meldrum zatytułowany Loaded Mental Cannon.

Ogniwem jest żona Johna Noruma.

Są pewnie tacy, którzy godzinami zastanawiać się teraz będą co stary lubieżnik Lemmy robił z młodszą o połowę blond-małżonką skandynawskiego gitarzysty (i jej dwoma koleżankami, z którymi Michelle Meldrum-Norum tworzy zespół ochrzczony nazwiskiem liderki). Swoją specjalność robił, czyli rockandrolla – przynajmniej o niczym innym nie wiem. Wystąpił w jednym utworze na Blowin' Up The Machine.

Prawdę mówiąc, nie był do niczego potrzebny – poza spowodowaniem oczywistego zainteresowania płytą wśród licznych swych fanów – panie radzą sobie doskonale bez męskiej pomocy. Z wyjątkiem perkusji, w którą gościnnie uderzać raczy sam Gene Hoglan (Dark Angel, Death, Strapping Young Lad, Devin Townsend).

A udział Lemmy'ego w szóstym na krążku Miss Me When I'm Gone ogranicza się właściwie do wykrzyczenia kilku zdań w duecie z Moą Holmsten.

Sama Moa co prawda śpiewa czasem łagodnie, ale zazwyczaj nawet nie próbuje. Żadnego growlu czy innego skrzeku oczywiście też nie ma – wokalizy są agresywne, mocne (wielu facetom taka moc w gardle bardzo by się przydała), ale jak najbardziej tradycyjne. Mamy do czynienia z brzmiącym nowocześnie hard rockiem w babskim wydaniu. Babskim, bo Meldrum tworzą kobiety – ale określenie słaba płeć bynajmniej nie ma tutaj zastosowania: mówiąc szczerze, muzyka pani Michelle jest znacznie bardziej żywa, ciężka i męska niż ta tworzona przez jej męża pod szyldem Europe (co wspominam o tyle z bólem, że szwedzkich pudli lubię; lecz rzetelność to podstawa i niestety Norumowi musiało się oberwać).

Bez zbędnego kombinowania: prostota, motoryka i do przodu. Średnio trzy i pół minuty na utwór, zwrotka, refren, zwrotka, refren, od czasu do czasu solówka. Nieskomplikowane riffy, tradycyjne, ale i haczące o nu-metal czy stoner. Zdarza się spokojniejszy fragment, jest nawet najdłuższa na płycie (całe pięć minut!) ballada Get Me Outta Here - u Motorhead, Skid Row, AC/DC albo Zakka Wylde'a w końcu też bywają.

Ani to rewelacyjna płyta, ani jakaś super nowość – przeróżnym agresywnym kobietom z gitarami zdarza się atakować świat już od paru dekad. Jednak, w ramach odpoczynku od nieco bardziej rozbudowanych form, dobrze jest się pokiwać przy porządnym, energetycznym rockandrollu – a Meldrum zapewnić to może z pewnością.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2021 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.