ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Szukaj:
Recenzja albumu Magenta ─ Live At The Point 2007 w serwisie ArtRock.pl

Magenta — Live At The Point 2007

 
wydawnictwo: Tigermoth Records 2009
 
1 Opus Three (2:18)
2 Speechless (4:35)
3 Envy (9:46)
4 Hurt (5:30)
5 Moving On (6:45)
6 The Journey (6:20)
7 Towers Of Hope (3:51)
8 Demons (5:13)
9 Morning Sunlight (2:37)
10 The Dream (1:43)
11 The Visionary (6:56) 12 Anger (5:41)
13 Man The Machine (14:49)
14 Genetesis (8:58)
15 The Warning (5:28)
16 Sloth (8:58)
17 The White Witch (7.09)
Bonus Material:
Behind The Scenes Documentary (15:14)
Tech-talk interviews (11:00)
Speechless Video (4:21)
Slideshow (6:40)
 
Całkowity czas: 147
skład:
Christina Booth - vocals / Rob Reed - keyboards / Chris Fry - guitars / Dan Fry - Bass & acoustic guitar / Martin Rosser - guitar Allan Mason-Jones / drums
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
› 0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
› 0
Album słaby, nie broni się jako całość.
› 0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
› 0
Album jakich wiele, poprawny.
› 0
Niezła płyta, można posłuchać.
› 0
Dobry, zasługujący na uwagę album.
› 0
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
› 0
Absolutnie wspaniały i porywający album.
› 1
Arcydzieło.
› 0

Łącznie 1, ocena: Absolutnie wspaniały i porywający album.
 
 
Ocena: 8 Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
24.08.2011
(Recenzent)

Magenta — Live At The Point 2007

Już niebawem na rynku pojawi się kolejny studyjny album walijskiej Magenty, warto zatem przy tej okazji przypomnieć jedną z niedawno wydanych pozycji w ich dyskografii – koncertowy album Live At The Point 2007, który ujrzał światło dzienne w dwóch formatach – DVD i 2CD. Dodajmy od razu, że to rzecz w sam raz dla tych, których nie usatysfakcjonowało tegoroczne - akustyczne wydawnictwo koncertowe Magenty, Live At The Real World.

Na Live At The Point 2007 widzimy i słyszymy Magentę w pełnej rockowej odsłonie i w szczególnym momencie dla zespołu. To bowiem ostatni wspólny koncert z perkusistą Allanem Masonem – Jonesem i gitarzystą Martinem Rosserem – muzykami, którzy niedługo później opuścili szeregi formacji. Szczególne jest także miejsce, w którym 23 listopada 2007 roku zarejestrowano całe to przedsięwzięcie. Widoczny na okładce budynek The Point, jeden z najpopularniejszych klubów muzycznych w walijskim Cardiff (niestety już byłych – dwa lata temu go zamknięto), ma ponad stuletnią historię, powstał bowiem w 1900 roku i niemalże przez wiek był parafialnym kościołem pod wezwaniem św. Stefana. A piszę o tym nieprzypadkowo, gdyż jego stylowe wnętrza nadają rejestrowanemu występowi niezwykłego klimatu. Występowi, w sumie kameralnemu, dla kilkuset najwierniejszych fanów… 

W momencie zapisywania tego występu Magenta była rok po wydaniu albumu Home. Nie dziwi zatem zdominowanie setlisty przez utwory z tego krążka. Słyszymy ich w sumie osiem, a wśród nich piękny Moving On oraz znakomity Deamons z ładnymi harmoniami gitarowymi w stylu klasyków z Wishbone Ash. Nie oznacza to wcale, że zestaw nie ma charakteru przekrojowego. Wręcz przeciwnie. Miłośnicy debiutu Revolutions znajdą tu dla siebie na nowo zaaranżowany Man The Machine oraz Genetesis / The Warning i The White Witch. Z najbardziej cenionego Seven dostajemy zaś Envy, rzadko wykonywany Sloth oraz Anger w zmienionej wersji z dwiema uroczymi gitarowymi solówkami Rossera i Fry’a. Całości dopełnia wydany w tamtym czasie singlowy Speechless. Zestaw kompozycji jest o tyle ciekawy, że muzycy powtarzają ze swojego pierwszego DVD The Gathering, tylko trzy kompozycje. Zarówno dźwięk, jak i obraz, prezentują się bardzo dobrze. Muzycy, na niewielkiej scenie, skupieni są raczej na swojej grze, jednak wrażenia wizualne - jak zwykle - rekompensuje zjawiskowa Christina Booth, tym razem w rażącej czerwieni i tradycyjnie na boso.

W dodatkach dostajemy krótki filmik Behind The Scenes Documentary pokazujący przygotowania do występu (w tym także rozmowy z fanami grupy), wywiady z gitarzystami, Chrisem Fry’em i Martinem Rosserem oraz dźwiękowcem Timem Lewisem a także klip do wspomnianego Speechless. Całości dopełnia bogata galeria zdjęć z przygotowań do występu, jak i z samego koncertu.

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2020 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.