ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Szukaj:
Recenzja albumu Brain Connect ─ This Shit's Got To Go! w serwisie ArtRock.pl

Brain Connect — This Shit's Got To Go!

 
wydawnictwo: Produkcja własna / Self-Released 2012
 
1. Eridanus [7:56]
2. Prognose [5:32]
 
Całkowity czas: 13:28
skład:
Jan Mitoraj – gitary
Marcin Szlachta – bas, syntezator
Przemysław Całus – perkusja
Krzysztof Walczyk – klawisze, organy Hammonda
Gościnnie:
Michał Szafraniec - saksofon w utworze "Eridanus"
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
Album słaby, nie broni się jako całość.
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
Album jakich wiele, poprawny.
Niezła płyta, można posłuchać.
Dobry, zasługujący na uwagę album.
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
Absolutnie wspaniały i porywający album.
Arcydzieło.

Łącznie , ocena:
 
 
Ocena: 7 Dobry, zasługujący na uwagę album.
21.02.2013
(Recenzent)

Brain Connect — This Shit's Got To Go!

Dla pochodzącej z Zawiercia formacji Brain Connect ten rok może być przełomowy. Prawdopodobnie latem ukaże się wreszcie jej debiutancki album (o tym fakcie, wejściu do nagraniowego studnia i znalezieniu wydawcy – Legacy Records – całkiem niedawno muzycy poinformowali na swojej stronie). To wymienione gdzieś przed chwilą „wreszcie” nie jest przypadkowe, bowiem początki grupy sięgają 2005 roku, a na jej koncie znajdują się tylko demo Handmade (2007), mini-album Get On Time (2010), który w naszym serwisie doczekał się recenzji oraz, będący przedmiotem tej recenzji, singiel This Shit's Got To Go!.

Ten światło dzienne ujrzał już w ubiegłym roku, również istotnym z punktu widzenia kapeli. Miała ona bowiem wtedy okazję supportować tak cenione w kręgach progresywnego rocka szwedzkie formacje, jak Karmakanic i The Flower Kings. I właśnie podczas ich wrocławskiego występu, poprzedzającego set Karmakanic, miałem okazję po raz pierwszy zobaczyć ich na scenie. Już w kwartecie, z Janem Mitorajem na gitarze i znanym z Kruka - Krzysztofem Walczykiem na klawiszach, którzy dołączyli do twórców formacji Przemysława Całusa i Marcina Szlachty. W takim też zestawieniu słyszymy ich na tym singlu. Krótkiej płytce (tylko dwa utwory i niespełna kwadrans muzyki), która pokazuje zdecydowanie bardziej dojrzałe oblicze ich muzyki. Bogatsze i bardziej wielobarwne, niż na Get On Time. Muzyki instrumentalnej, która czerpie z szeroko rozumianego rocka, metalu i jazzu. A i to nie wszystko.

W rozpoczynającym płytę utworze Eridanus, zainspirowanym ponoć osobą amerykańskiego futurologa i architekta Jacque’a Fresco i filmem Petera Josepha, Zeitgeist: Moving Forward, mamy lekko orientalny początek, z czasem gitarę w stylu flamenco i hardrockowy klimat gdzieś pod koniec, przywoływany zresztą już wcześniej Hammondowymi zagrywkami. Pojawiający się saksofon, na którym gościnnie zagrał Michał Szafraniec, tworzy dodatkowo delikatnie jazzowy posmak. Zresztą cała muzyka Brain Connect – choć daleko jej do jazzu – ma wypływającą jakby z tej muzyki konstrukcję. Swobodną, improwizacyjną, opartą na soczystym i pulsującym basie oraz wyrazistych i przemyślanych zagrywkach perkusyjnych. Pojawiające się to tu, to tam solowe popisy gitarowe i klawiszowe dodają jej tylko kolorytu. Ciężkawo rozpoczęty Prognose tylko potwierdza powyższe obserwacje. Sporo w tej muzyce luzu i miejsca na wspomnianą improwizację. Gdy dodamy do tego ciekawą melodykę i naprawdę niemałe umiejętności instrumentalistów, możemy z dużą nadzieją czekać na pełnowymiarowy debiut.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2020 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.