ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 

Aktualności

02.09.2021 15:24 - Mariusz Danielak

Orphaned Land w Poznaniu

Orphaned Land w Poznaniu
W związku z przedłużającą się sytuacją epidemiologiczną na świecie i wynikającymi z niej ograniczeniami, zespół Orphaned Land przełożył trasę z okazji swojego 30-lecia. W ramach tego tournee grupa zagra w Polsce w poznańskim Klubie u Bazyla 31 marca 2022 roku.
 
Orphaned Land +Dead Venus, Ring of Gyges
31.03.2022 / godz. 19:00
Klub U Bazyla / Poznań
 
ORPHANED LAND (Izrael / Century Media Records) – oriental metal
 
Założony w Izraelu Orphaned Land to jeden z najbardziej oryginalnych zespołów metalowych ostatnich lat. Pionierzy „orientalnego metalu” przez ostatnie 30 lat swojej działalności dążyli do szerzenia pozytywnego i pokojowego przekazu za sprawą swojej pomysłowej muzyki. Grupa ceniona jest w świecie ciężkich brzmień, czego dowodem jest przyznana jej w 2014 roku nagroda „Global Metal Band of the Year” przez brytyjski magazyn Metal Hammer. Ostatnie wydawnictwo zespołu, „Unsung Prophets & Dead Messiahs”, to kolejny dowód na to, że Orphaned Land nie jest przeciętnym zespołem metalowym, a niebanalność kompozycji jest ciągle siłą formacji. Na płycie można usłyszeć wielu znamienitych gości: legendę prog-rocka, Steva Hackett’a (ex-Genesis), Hansiego Krusch’a z Blind Guardian czy Tomasa Lindberga ze szwedzkiego At The Gates.
 
 
DEAD VENUS (Niemcy) – progressive rock
 
Dead Venus to zespół założony w 2015 roku przez Serafinę Telli. We wrześniu poprzedniego roku grupa zadebiutowała albumem „Bird of Paradise”.
 
 
RING OF GYGES (Islandia) – progressive metal
 
Ring of Gyges to islandzki zespół wykonujący muzykę z pogranicza metalu oraz rocka progresywnego. Grupa ma na swoim koncie debiutancką EPkę „Ramblings of Madmen” oraz wydany dwa lata później album „Beyond the Night Sky”, który tematycznie traktuje o uzależnieniach, śmierci oraz ucieczce od rzeczywistości.
 
 
Bilety znajdziecie w tym miejscu.
 
Organizator: Winiary Bookings

 

 

kolejne informacje:

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2022 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.