ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 

Aktualności

14.09.2021 18:55 - Mariusz Danielak

Fren, Pale Mannequin i Arcadnis w Krakowie

Fren, Pale Mannequin i Arcadnis w Krakowie
Zapraszamy na wieczór gitarowego grania do centrum kultury Tu i Ówdzie w Krakowie. 30 października zagrają krakowskie zespoły Fren i Arcadnis oraz warszawski Pale Mannequin.
 
Fren to cztery osobowości, które urzeczywistniają swoją unikatową muzyczną czasoprzestrzeń. Zespół nie boi się wypełniać swych długich, wielowątkowych kompozycji emocjonalnymi pejzażami, płynnie lawirując pomiędzy onirycznym transem a nieskrępowaną dynamiką. Tworzą świat, w którym estetyka, wysublimowanie i melancholia potrafią doskonale koegzystować z surowością, energią, żarem i spontanicznością. Grupa uformowała się w 2017 roku w Krakowie z inicjatywy pianisty Oskara Cenkiera , gitarzysty Michała Chaloty, basisty Andrew Shamanova oraz perkusisty Oleksija Fedoriva i zdążyła zagrać kilka bardzo ciepło przyjętych koncertów, dzieląc scenę z Caravan (UK), Stoned Jesus (UA), The Sonic Dawn (DK), Virgil Donati’s Icefish (IT). Ich muzykę określano jako post-progresywną mieszankę klasyki i świeżości i porównywano do zespołów takich jak Pink Floyd, King Crimson, Änglagård czy Caravan. 6 marca 2020 ukazał się debiutancki album zespołu, o tytule "Where Do You Want Ghosts to Reside".
 
 
Pale Mannequin to warszawski zespół, grający prog/art rocka. Łącząc odniesienia do klasyków z poszukiwaniem świeżych brzmień, zaprasza słuchacza w swój świat melancholii i tajemnicy. Po dobrze przyjętym debiucie ("Patterns in Parallel", 2018), w 2021 wydali drugi album zatytułowany "Colours of Continuity", skupiając się na szybszych kompozycjach i mocniejszych brzmieniach.
 
 
Arcadnis, czyli Joanna Krystyniecka, to pochodząca z Krakowa wokalistka i twórca muzyki elektronicznej. W jej dźwięku, inspirowanym przede wszystkim nurtem synthwave i powrotem do stylistyki lat 80’, łączą się zapożyczenia zarówno z rocka, czy też rozmytych przestrzeni rodem z shoegaze, jak i niskie wokale sadcorowej ballady. Arcadnis to elektroniczna eklektyka, w której klasyczny syntezator pokazuje jednocześnie łagodność i pazur. Obecnie trwają prace nad przygotowaniem drugiego albumu wokalistki. Debiutancki materiał “Jupiter” dostępny jest na platformach streamingowych. Na scenie Arcadnis zagra z gitarzystą Piotrem Barnakiewiczem oraz gitarzystą i basistą Maciejem Czaplińskim.
 
 
Tu i Ówdzie
ul. Dajwór 18
Kraków
wejście: 19:00
start: 20:00
bilety:
40 zł w przedsprzedaży  www.ticketmaster.pl/event/22021
50 zł w dniu koncertu
 
 

kolejne informacje:

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2021 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.