ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 

monografie

06.07.2012

no-man (Steven Wilson/Tim Bowness + zespół)

no-man (Steven Wilson/Tim Bowness + zespół)
Po raz pierwszy w Polsce, na jedynym koncercie w naszej części Europy wystąpi kultowy, owiany legendą brytyjski duet No-Man. Wspólny projekt wokalisty Tima Bownessa i gitarzysty Stevena Wilsona (doskonale znanego choćby z Porcupine Tree czy Blackfield). Zespół bardzo rzadko koncertujący, którego każde pojawienie się na scenie jest WYDARZENIEM. Tym większa satysfakcja, że na jeden z zaledwie pięciu koncertów w Europie wybrał właśnie Kraków.

Obchodząca w tym roku ćwierćwiecze istnienia grupa jest muzycznym zjawiskiem. Na każdej płycie ukazuje słuchaczowi inne oblicze. Zaskakujące, zmienne, ale jednocześnie będące symbolem muzyki najwyższej jakości. Od czasów wydania Lovebows & Lovecries, poprzez Wild Opera, aż po Schoolyard Ghosts, muzyka Brytyjczyków zmieniała się jak w szalonym kalejdoskopie. Trip-hop, neo-progressive rock, art rock, sample loops, dream pop, wszystkie te określenia po kolei opisują drogę artystyczną, jaką przeszedł duet zawsze wspierany przez grono znakomitych instrumentalistów (m.in. Robert Fripp, Theo Travis, Gavin Harrison, Mick Karn, Pat Mastelotto, Steve Jansen, Richard Barbieri, Mel Collins czy… Lisa Gerrard). Korzystając z ambitnych inspiracji (muzyka poważna, jazz, tytani "progresu", elektronika w stylu Talk Talk, dubstep a'la De La Soul, hip-hop, muzyka klubowa, wpływy tzw. madchesteru czy easy listening), muzycy przemawiają swoim własnym językiem i emanują nieuchwytną magią.

No-ManPoczątkowo zespół używał również nazw: No-Man Is An Island oraz No-Man Is An Island Except The Isle Of Man. Dwukrotnie w czasie swojej kariery zdobywał większą popularność. Pierwszy raz zwrócił na siebie uwagę wczesnymi singlami - Colours (1990) i Days in the Trees (1991). Magazyn Melody Maker określił wówczas duet mianem: Być może najważniejszej angielskiej grupy od czasu The Smiths. Druga fala popularności No-Man nadeszła wraz z albumem Returning Jesus, do dziś uznawanym za opus magnum duetu. Wpływów twórczości No-Man można doszukać się zarówno w najnowszych dokonaniach Radiohead, jak i niszowego, uwielbianego w kręgach samych muzyków The Blue Nile czy włoskiego Nosound.

Wszystkich miłośników ambitnych, wysmakowanych, subtelnych dźwięków zapraszamy w dniu 26 sierpnia 2012 roku do krakowskiego klubu Studio. To będzie piękna, oniryczna podróż po krainie muzycznej melancholii, której przewodnikami będą, właściciel najsmutniejszego głosu świata - Tim Bowness oraz muzyczny wizjoner, ikona nowoczesnego rocka progresywnego - Steven Wilson. Muzykę No-Man trzeba odbierać całym sobą, sercem i czasami umysłem. To piękny, jedyny w swoim rodzaju zbiór cudownych dźwięków i spinającego to wszystko wokalu Tima Bownessa. To misterium uwalniające najgłębiej skrywane pokłady emocji.

 

No-ManSkład koncertowy:
Tim Bowness - vocal
Steven Wilson - guitar
Stephen Bennett - keyboards
Pete Morgan - bass guitar
Michael Bearpark - guitar
Steve Bingham - electric violin
Andy Booker - electronic drums


Wybrana dyskografia:
Lovesighs - An Entertainment (1992)
Loveblows & Lovecries. A Confession (1993)
Flowermouth (1994)
Heaven Taste (1995)
Flowermix (1995)
Wild Opera (1996/2010)
Speak (1999)
Returning Jesus (2001)
Together We're Stranger (2003)
All The Blue Changes. An Anthology 1988-2003 (2006)
Schoolyard Ghosts (2008)
Mixtaped (DVD)  (2009)
Love And Endings (2012)

Polecamy również:
Recenzje projektu w naszym serwisie.

 

no-man.co.uk
Facebook No-Man
Więcej informacji o koncercie u organizatora - firmy Rock Serwis


no-man  (Steven Wilson + Tim Bowness) po raz pierwszy w Polsce!
26.08.2012  KRAKÓW, Klub Studio, godz. 20.00

Bilety w sprzedaży od 9.07.2012 na WWW.ROCKSERWIS.PL , w punktach i na stronie TICKETPRO.PL oraz EVENTIM.PL, a także w KLUBIE STUDIO

CENA BILETU - 110,00zł (przedsprzedaż) / 120,00zł (w dniu koncertu)
 

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2021 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.