ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 

Aktualności

01.07.2019 22:32 - Tomasz Ostafiński

Summer Fog Festival w lipcu

Summer Fog Festival w lipcu

Festiwal ten to nie lada gratka dla miłośników ambitnego rocka progresywnego i psychodelicznego. Podczas tego jednodniowego wydarzenia, które przypadnie na 27 lipca br., wystąpią w Warszawie Nick Mason, Soft Machine, The David Cross Band, Believe i Amarok.

Pierwszego z artystów chyba nie trzeba specjalnie przedstawiać wielbicielom muzyki rozrywkowej. Nick Mason – stały perkusista Pink Floyd i autor Nick Mason’s Fictitious Sports oraz zapalony auto-moto fan – wystąpi z własnym zespołem Saucerful of Secrets. Tworzą go tacy muzycy, jak Gary Kemp (Spandau Ballet), Lee Harris (The Blockheads), Guy Pratt (Pink Floyd, Transit Kings), Dom Beken (Transit Kings). Nick Mason’s Saucerful of Secrets sięgnie podczas występu po materiał macierzystej grupy „garkotłuka” z jej wczesnego, psychodelicznego okresu.

Wywodzący się ze sceny Canterbury i działający z przerwami od lat 60. kwartet Soft Machine gra obecnie jazz-rock fusion z elementami psychodelii i improwizacji. W jego skład wchodzą John Etheridge (gitara elektryczna), Roy Babbington (bas), John Marshall (perkusja) i Theo Travis (saksofony, klarnet, flet, Rhodes). W Warszawie Maszyniści będą promować wydany w 2018 roku znakomity album Hidden Details.

U boku skrzypka Davida Crossa (King Crimson) wystąpi m.in. saksofonista David Jackson (Van der Graaf Generator, Peter Hammill, The Tangent), co zapowiada niezwykle eksperymentatorski show i mieszankę motywów muzycznych z niezwykle bogatej przeszłości obu artystów.

Z kolei Believe założony został 15 lat temu z inicjatywy Marka Gila, gitarzysty legendarnej polskiej grupy Collage (Baśnie). Zespół ma na koncie sześć albumów o neoprogresywnym brzmieniu, na które składają się m.in. urzekające sola gitarowe.

W końcu Amarok to rodzimy projekt muzyczny stworzony niespełna dwie dekady temu przez Michała Wojtasa i Bartosza Jackowskiego. Nazwą nawiązują oni do jednej z wielu płyt Mike’a Oldfielda i jak on wiążą pomyślnie wielogatunkowość w swojej twórczości. Współpracowali m.in. z Colinem Bassem (Camel) i Mariuszem Dudą (Riverside).

kolejne informacje:

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2020 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.