ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 

Aktualności

28.05.2020 18:20 - Mariusz Danielak

Otwarcie wystawy The Nick Cave Exhibition - Stranger Than Kindness

Otwarcie wystawy The Nick Cave Exhibition - Stranger Than Kindness

Wystawa Stranger Than Kindness: The Nick Cave Exhibition zostanie otwarta 8 czerwca, z dwumiesięcznym opóźnieniem spowodowanym sytuacją epidemiologiczną. Aby zapewnić możliwość odwiedzenia wystawy jak największej liczbie gości, zostanie ona przedłużona do 13 lutego 2021 roku.

Stranger Than Kindness: The Nick Cave Exhibition to podróż do kreatywnego świata muzyka i ikony kultury, Nicka Cave’a.
Na wystawę składają się instalacje, oryginalne kompozycje dźwiękowe i ponad 300 obiektów pochodzących z prywatnej kolekcji Cave’a, archiwów Arts Centre Melbourne oraz kolekcji Royal Danish Library.

Wystawa prezentuje 50 lat życia Cave’a - pracę, inspiracje, multisensoryczną podróż po prawdziwych i wymyślonych wszechświatach. Wśród eksponatów znajdują się oryginały grafik, ręcznie pisane teksty piosenek, literatura, fotografie, materiały video, projekty i osobiste artefakty. Wszystko to pokazane we wciągający sposób, umieszczone w 8 salach. Stranger Than Kindness zgłębia to, co kształtuje nasze życie i tworzy naszą tożsamość. Wystawa celebruje ciekawość oraz kreatywność. 

Za rozwój i wygląd wystawy odpowiedzialne są Christina Back z Royal Danish Library i  Janine Barrand z Arts Centre Melbourne we współpracy z Nickiem Cave’em. Kuratorem i  producentem tego wydarzenia jest Royal Danish Library we współpracy z Australian Music Vault w Arts Centre Melbourne. Muzyka towarzysząca wystawie została skomponowana i nagrana specjalnie na tę okazję przez Nicka Cave’a i Warrena Ellisa.

Wystawie towarzyszy książka Stranger Than Kindness, która ukazała się 23 marca 2020 roku nakładem Canongate. W książce znalazł się esej amerykańskiego pisarza Darceya Steinke’a.

Stranger Than Kindness: The Nick Cave Exhibition będzie można obejrzeć w:
The Black Diamond - Royal Danish Library
Søren Kiergaards Plads, Kopenhaga, Dania
W dniach 8 czerwca 2020 – 13 lutego 2021
Poniedziałek - piątek 10:00-19:00, sobota 10:00-18:00, niedziela - nieczynne.


Informacja o biletach:
Organizatorzy zalecają wcześniejszą rezerwację biletów na stronie: www.thenickcaveexhibition.com
Bilety: 12€ 

Ważne informacje:

Aby zapewnić wizytującym komfort i bezpieczeństwo, wejście na wystawę odbywa się we wcześniej zarezerwowanych przedziałach czasowych. Liczba gości, która będzie jednocześnie przebywać na wystawie, będzie dużo mniejsza niż wynikałoby to z oficjalnych zaleceń.

 

kolejne informacje:

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2020 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.