ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Szukaj:
Recenzja albumu OOIOO ─ Feather Float w serwisie ArtRock.pl

OOIOO — Feather Float

 
wydawnictwo: Birdman Records 1999
 
1. Be Sure To Loop (7:45) /2. Oizumio (3:39)
3. Ina 咲くの唄 (4:23)/4. Ah Yeah! (2:26)
5. Switch On (2:16) /6. Jackson’s Club ‘Sunspot’ (2:17) /7. Asozan (5:11) /8. Baby Bamboo from Nose (6:53) /9. 1000 Frogs and 3 Sun in a House (10:27) /10. Ring Ring Lee (3:07) /11. ハッピピピOOIOO (0:10)
 
Całkowity czas: 48:38
skład:
Yoshimi – guitar, vocal, jambe, bongo, juno, casiotone, piano, jews harp, talking drum, scratch, birds / Kyoko – guitar, vocal, hand clap / Maki – bass, hand clap / Yoshiko – drums, hand clap
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
› 0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
› 0
Album słaby, nie broni się jako całość.
› 0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
› 0
Album jakich wiele, poprawny.
› 0
Niezła płyta, można posłuchać.
› 0
Dobry, zasługujący na uwagę album.
› 0
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
› 0
Absolutnie wspaniały i porywający album.
› 0
Arcydzieło.
› 1

Łącznie 1, ocena: Arcydzieło.
 
 
Ocena: 8 Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
20.01.2007
(Recenzent)

OOIOO — Feather Float

Japoński projekt OOIOO mógłby spokojnie ubiegać się o zaszczytne miano zespołu z najdziwniejszą nazwą na świecie – jakkolwiek jej nie zapisać, zawsze wygląda frapująco, a sugerowana wymowa: “oh-oh-eye-oh-oh” (zgodnie z angielskim czytaniem poszczególnych liter) tylko wzmaga konsternację. Zarazem jednak każdy, kto choćby pobieżnie zapoznał się z muzyką tworzoną przez ten zespół, musi przyznać, że żadna inna nazwa nie oddałaby lepiej jej charakteru. Cztery Japonki, dowodzone przez Yoshimi P-We – perkusistkę znaną przede wszystkim z grupy Boredoms – tworzą bowiem niezwykłą mieszankę dźwięków, która wymyka się wszelkim klasyfikacjom.

Twórczość OOIOO to radosna zabawa dźwiękiem, w której plemienny trans ubrany został w krautrockową motorykę, zabarwiony psychodeliczną aurą i okraszony domieszką avant-pop. Dziecięco filuterna, lekka i niezwykle wielobarwna, muzyka japońskiej grupy dosłownie opętuje słuchacza rytmem i porywa do uczestnictwa w audialnym rytuale. Zawarte na „Feather Float” utwory są rozśpiewane, pełne swawolnie rozbieganych dźwięków i wibrujące niezwykle pozytywną energią. Przy czym stanowią chyba najbardziej piosenkowe propozycje z całego repertuaru OOIOO, co czyni z tej płyty doskonałe wprowadzenie do dyskografii zespołu. A kto raz spróbuje, ten zapewne nie oprze się pokusie sięgnięcia także po kolejne albumy: nieco bardziej eksperymentalny „Gold & Green”, niemalże free-folkowy „Kila Kila Kila”, czy najnowsze i najbardziej rockowe wydawnictwo grupy, zatytułowane „Taiga”. I choć opisywany tu „Feather Float” jest moim absolutnym faworytem, to każdy z nich warty jest poświecenia mu czasu. Słuchaczom o szeroko otwartych uszach niewątpliwie zapewnią moc muzycznych wrażeń!

Lakoniczność i ogólnikowość tego tekstu wynika z dość prostego faktu: muzyki OOIOO nie da się opisać, trzeba ją po prostu usłyszeć. To swoisty dźwiękowy kosmos, w którym zdarzyć się może niemal wszystko: od plemiennych rytmów, przez art-rock, po hip-hopowe podkłady. W tej układance każdy dźwięk pasuje jednak idealnie, składając się na eklektyczną, radosną i niezwykle pomysłową całość. Jak to się dzieje? Zapewne magia…

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2020 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.