ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Szukaj:
Recenzja albumu Credo ─ This Is What We Do – Live In Poland w serwisie ArtRock.pl

Credo — This Is What We Do – Live In Poland

 
wydawnictwo: Metal Mind Productions 2009
 
1. The Game
2. Turn the Gun Around
3. Skin Trade
4. Seems Like Yesterday
5. Field Of Vision – Medley
a. Power to the Nth Degree
b. Phantom
c. Rules Of Engagement
d. Good Boy
6. Round And Round (Working Title)
7. Too Late...
8. …To Say Goodbye
9. A Kindness
10. The Letter
11. From The Cradle…
12. …To The Grave
Bonus video: Credo Behind the Scenes: Credo Rehearsal (2008)
Credo Rhetoric Photo Shoot (2006)
CredoCam – in Poland (2008)
"From the Cradle…" – Credo Live at the Rotherham ProgFest UK 1999
"The Letter" (Excerpt) – Credo Live at the Rotherham ProgFest UK 1999
"Too Late to Say Goodbye" – Credo Live at The Summer’s End Festival UK 2006
Bonus audio: Chequered Past – First Statement, released on Cassette Tape 1992: Sweet Scarlet Whisper
Phantom
Alicia
"A Kindness" – Credo Live in Leeds 1998 Also includes: Interview with Mike Varty and Mark Colton
Discography
Band members' profiles
Photo gallery
Desktop images
Weblinks
Dolby Digital 5.1 Surround Sound
 
Całkowity czas: 195
skład:
Mark Colton - vocals, percussion / Tim Birrell - guitars / Mike Varty - keyboards, vocals / Jim Murdoch - bass, vocals / Martin Meads - drums
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
› 0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
› 0
Album słaby, nie broni się jako całość.
› 0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
› 0
Album jakich wiele, poprawny.
› 1
Niezła płyta, można posłuchać.
› 1
Dobry, zasługujący na uwagę album.
› 1
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
› 3
Absolutnie wspaniały i porywający album.
› 1
Arcydzieło.
› 1

Łącznie 8, ocena: Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
 
 
Ocena: 8 Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
24.05.2009
(Recenzent)

Credo — This Is What We Do – Live In Poland

“Dobry wieczór panie i panowie. Jesteśmy Credo, a to jest to, co robimy”. Takimi oto prostymi słowami wita się z katowicką publicznością frontman zespołu – Mark Colton. Słowami, które, jak się okazało, stały się tytułem kolejnego koncertowego DVD, wydanego przez Metal Mind Productions i pierwszego zarazem takiego wydawnictwa w dyskografii Credo. W sumie to niezła przygoda dla tego, co by nie powiedzieć, drugoligowego zespołu (nawet w neoprogresywnej klasie rozgrywkowej). Nie czarujmy się bowiem, tłumów na swoje koncerty panowie z Credo nie ściągają, lata swojej młodości dawno mają już za sobą a na koncie tylko dwa krążki, wydane zresztą w odstępie… 11 lat. I oto teraz, dzięki polskiemu wydawcy, mogą się pochwalić bardzo przyzwoitym, zgrabnie zrobionym DVD, z wszystkim tym, co dla miłośnika ich twórczości jest ważne.

Jego główną częścią jest oczywiście koncert z 13 października 2008 roku zarejestrowany w katowickim Teatrze Śląskim. Od razu dodajmy - bardzo dobry koncert. Świetnie zresztą to sobie panowie wymyślili ustawiając w drugiej jego części swoje najlepsze, najbardziej nośne i, co tu dużo gadać, najlepsze kawałki („To Late…”, „…To Say Goodbye”, „A Kindness”, „The Letter”, „From The Cradle…”, „…To The Grave”). W każdym z nich usłyszymy śliczne melodie, miłe dla ucha instrumentalne harmonie („A Kindness”!!!) czy naprawdę dostojne gitarowe sola. Bo ich muzyka to neoprogresywny rock w krystalicznej, wręcz wzorcowej postaci. Każdy progresywny tradycjonalista musi zachwycić się tym zestawem. Zestawem zresztą, w zakresie doboru kawałków, bardzo przewidywalnym. Artyści, swoją sceniczną godzinę i czterdzieści pięć minut, zagospodarowali wszystkimi kompozycjami z albumu „Rhetoric”, resztę czasu wypełniając dźwiękami z debiutu zatytułowanego „Fileds Of Vision” i jedną nowością („Round And Round”). Ktokolwiek przeoczył do tej pory ich muzykę, a czytając te słowa czuje, że to jego muzyczne rewiry, może nabywać w ciemno tę pigułę i podczas jednego posiedzenia przy telewizorku, nadrobić wszystkie zaległości.

Ogląda się to fajnie, bo i Colton wie, co na scenie robić. Mimo dość misiowatej postury, ma w sobie mnóstwo energii, którą potrafi przelać na zebranych i skutecznie zachęcić ich do zabawy. Ta odwzajemnia się kapeli brawami na stojąco.

Jednak nie samym katowickim koncertem żyje to wydawnictwo. Pooglądać bowiem możemy jeszcze trzy kompozycje formacji zarejestrowane na żywo w 1999 i 2006 roku (niestety w mocno bootlegowej jakości wizualnej jak i dźwiękowej), czternastominutowy filmik zatytułowany „Credo Behind The Scenes” mieszczący ujęcia z próby zespołu, jego sesji zdjęciowej oraz z tego, co każdego fana z Polski powinno zainteresować najbardziej, czyli przyjazdu zespołu do Polski (oj, jakoś szaro wyglądają te nasze Katowice w obiektywie klawiszowca Credo – Mike Varty’ego). A to nie wszystko. Jest naturalnie obowiązkowy wywiad. Z racji niewielkiej popularności kapeli, nie dziwią standardowe pytania o jej początki, płyty czy o sam występ, który tego dnia grupa dawała. I tak rozmowa jest sympatyczna i ma parę zabawnych momentów. Najwierniejszych z wiernych ucieszą z pewnością dodane trzy bonusowe nagrania audio, które w 1992 roku ukazały się na… kasecie. A jak komuś tego będzie mało, to może sobie jeszcze poczytać o tym jakie to ulubione płyty, filmy i napoje mają poszczególni muzycy formacji…

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2020 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.