ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Szukaj:
Recenzja albumu Barzin  ─ Notes To An Absent Lover w serwisie ArtRock.pl

Barzin — Notes To An Absent Lover

 
wydawnictwo: Monotreme Records 2009
 
1. Nobody Told Me (3:08)
2. Words Tangled in Blue (3:42)
3. Soft Summer Girls (3:55)
4. Queen Jane (4:20)
5. When It Falls Apart (3:31)
6. Lost (3:49)
7. Stayed Too Long in This Place (4:35)
8. Look What Love Has Turned Us Into (3:53)
9. The Dream Song (5:20)
 
Całkowity czas: 36:13
skład:
Barzin - Vocal, Guitar / Nick Zubeck - Electric Guitar / Marshal Bureau - Drums / Darren Wall - Bass / Robbie Grunwald - Vibraphone & Piano / Melissa McClelland - Back-up Vocals / Burke Carroll - Pedal Steel Guitar / Michael Plater Findlay - Electric Guitar / Karen Graves - Viola / Anna Redekop - Violin / Alex Grant - Cello / Merlin Williams - Clarinet & Bassoon / Don Kerr - Drum Machine & Shakers / Tim Bovaconti - Electric Guitar
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
› 0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
› 0
Album słaby, nie broni się jako całość.
› 0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
› 0
Album jakich wiele, poprawny.
› 0
Niezła płyta, można posłuchać.
› 0
Dobry, zasługujący na uwagę album.
› 1
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
› 1
Absolutnie wspaniały i porywający album.
› 0
Arcydzieło.
› 0

Łącznie 2, ocena: Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
 
 
Ocena: 7 Dobry, zasługujący na uwagę album.
31.01.2010
(Recenzent)

Barzin — Notes To An Absent Lover

Barzin to pseudonim artystyczny kanadyjskiego piosenkarza i twórcy, pod którym nagrywa on muzykę od 1995 roku. "Notes to an Absent Lover"  to jego trzeci album, znamionujący zarazem zwrot ku bardziej bezpośrednim i prostym formom dźwiękowym. Dziewięć zawartych tu piosenek wypełniają brzmienia w większości akustyczne, na które składają się ciepły głos i gitara lidera, oraz obsługiwane przez zaproszonych gości: fortepian, wibrafon, sekcja rytmiczna i smyczkowa, często wspomagane rozmarzonymi dźwiękami hawajskiej gitary elektrycznej. Każdy utwór nagrywany jest w nieco innym składzie, wszystkie łączy jednak dominujący w nich nastrój smutku i melancholii. Muzyka Barzina sytuuje się gdzieś na przecięciu slowcore’a i alt-country; adresowana do miłośników grup w rodzaju Tindersticks, Low czy nawet Piano Magic.

Pisząc o takich płytach jak ta, zawsze mam ten sam problem. Wynika on ze świadomości, mówiąc delikatnie, pospolitości takiej formuły grania. Nieskomplikowane, sentymentalne piosenki zaaranżowane na klasyczny zestaw instrumentów; na dodatek, co sugeruje już sam tytuł wydawnictwa, właściwie wszystkie bez wyjątku dotyczą nieszczęśliwej miłości. Gorzej właściwie być nie może. A jednak Barzin ze swoją muzyką trafił w moje gusta i, prawdę powiedziawszy, ciężko mi się od niego uwolnić. Nie jest to muzyka oryginalna, czasem wręcz balansuje na granicy banału, ale jej bezpośredniość i nastrojowość potrafią być uzależniające. Nie znajdziecie tu wyszukanych aranżacji, efektownych studyjnych sztuczek, ani instrumentalnych popisów wirtuozerii; są za to proste, nagie dźwięki, które trafiają prosto w serce.

Dla tych którzy nie boją się ckliwości, sentymentalizmu i zwyczajności, "Notes to an Absent Lover" stanowi niewątpliwie pozycję godną polecenia. Jako taka nie ma bowiem słabych momentów: każdy utwór oparty jest na wyrazistym motywie melodycznym i utrzymany w tej samej smętnej tonacji, która konsekwentnie buduje nastrój całości. Ostatecznie więc wszystko sprowadza się do frazesu, że liczą się dobre piosenki, a tych tutaj nie brakuje. Mnie osobiście po prostu cieszy, że takie płyty wciąż powstają i że wciąż pojawiają artyści, którzy nie boją się przy pomocy najprostszych środków zawalczyć o dusze słuchaczy.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2020 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.