ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Szukaj:
Recenzja albumu Queensrÿche ─ Dedicated To Chaos [Special Edition]  w serwisie ArtRock.pl

Queensrÿche — Dedicated To Chaos [Special Edition]

 
wydawnictwo: Roadrunner Records 2011
 
1. Get Started [3:33]
2. Hot Spot Junkie [3:57]
3. Got It Bad [3:45]
4. Around the World [5:10]
5. Higher [4:00]
6. Retail Therapy [4:13]
7. At The Edge [6:03]
8. Broken (Bonus Track) [3:51]
9. Hard Times (Bonus Track) [5:32]
10. Drive [4:53]
11. I Believe (Bonus Track) [3:29]
12. Luvn'U (Bonus Track) [3:53]
13. Wot We Do [3:45]
14. I Take You [3:50]
15. The Lie [4:18]
16. Big Noize [6:35]
 
Całkowity czas: 70:47
skład:
Geoff Tate - lead vocals / Michael Wilton - guitar, backing vocals / Eddie Jackson - bass, backing vocals / Scott Rockenfield - drums, percussion
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
› 3
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
› 1
Album słaby, nie broni się jako całość.
› 2
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
› 3
Album jakich wiele, poprawny.
› 0
Niezła płyta, można posłuchać.
› 1
Dobry, zasługujący na uwagę album.
› 1
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
› 0
Absolutnie wspaniały i porywający album.
› 2
Arcydzieło.
› 0

Łącznie 13, ocena: Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
 
 
Recenzja nadesłana przez czytelnika.
Ocena: 4 Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
22.08.2011
(Gość)

Queensrÿche — Dedicated To Chaos [Special Edition]

Jaki wpływ na prog metal miał Queensrÿche powinien wiedzieć każdy miłośnik gatunku. Takie albumy jak: Operation: Mindcrime, Rage for Order czy Empire to już jego klasyki. Jak zatem trzyma się prekursor gatunku nazywanego popularnie metalem progresywnym? Po przeciętnym American Soldier poprzeczka zawisła nisko i kapela miała duże pole do manewru, żeby wydać coś ciekawego. W tym roku światło dzienne ujrzał Dedicated to Chaos.

W pierwszym utworze - Get Started  - od razu nasuwa się pytanie: czy aby na pewno słucham nadal prog metalowej kapeli? Jest prosto ale jednocześnie z ładną sekcją rytmiczną, nastawioną głównie na bass. Geoff Tate śpiewa poprawnie, bez wysokich dźwięków, ale przyjemnie dla ucha. Wrażenie po pierwszym utworze średnie, przechodzimy dalej... I zaczynają się schody. Nie ma sensu opisywać każdego kawałka z osobna, ponieważ są prawie identyczne, oklepane i zagrane na podobnym schemacie; nawet całkiem przyjemne brzmienie nie pomaga w słuchaniu. Rozumiem - nagrać płytę prostą bez technicznych ewolucji, ale za to nastawioną na ładne melodie... Co sprawdziło się chociażby w Rush Presto czy Yes 90125. Na Dedicated to Chaos nie ma zbytnio na co nadstawić ucha. Większość utworów to proste, powtarzające się kompozycje bez ciekawych melodii i zagrane na jedno kopyto. Edycja specjalna zawiera aż 16 utworów i większość z nich jest po prostu nudna, ale kilka kawałków można uznać za udane. Hot Spot Junkie to energiczny numer z przyjemnym motywem na gitarze. Mile zaskoczył mnie Around The World - melodyjny utwór z ładnymi akordami na gitarze i fortepianie. Higher wyróżnia się świetną sekcją basową i to jest chyba najbardziej złożony pod względem technicznym utwór na płycie. Najlepszym kawałkiem na płycie jest zdecydowanie At the Edge. Wolny wstęp, następnie energiczne wejście i ponownie wybijający się ponad inne instrumenty bass. Big Noize natomiast jest ładnym, melancholijnym utworem. 

Dedicated to Chaos mógł być przyjemnym, hard rockowym albumem w stylu Hear in the Now Frontier. Razi w nim schematyczność, brak pomysłu i nuda. Nawet Geoff Tate śpiewa jakoś bezpłciowo. Płyta może nie jest zbyt długa, ale przytłacza ilość utworów - w większości nudnych i męczących. Proponuję panom z Queensrÿche przejść na zasłużoną emeryturę, bo zrobili wiele dobrego w świecie progresywnym, ale od czasów Tribe nie wydali nic ciekawego i wątpię by ten stan uległ zmianie.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2020 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.