ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Szukaj:
Recenzja albumu Karmakanic ─ In A Perfect World w serwisie ArtRock.pl

Karmakanic — In A Perfect World

 
wydawnictwo: InsideOut Music 2011
dystrybucja: EMI Music Poland
 
1. 1969 [14:14]
2. Turn It Up [6:55]
3. The World Is Caving In [9:00]
4. Can't Take It With You [5:44]
5. There's Nothing Wrong With The World [7:23]
6. Bite The Grit [4:59]
7. When Fear Came To Town [9:55]
 
Całkowity czas: 58:10
skład:
Jonas Reingold - fretted & fretless bass, backing vocals
Marcus Liliequist – drums
Göran Edman – vocals
Lalle Larsson - keyboards, backing vocals
Nils Erikson - vocals, keyboards
Krister Jonsson - guitars
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
› 0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
› 0
Album słaby, nie broni się jako całość.
› 0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
› 0
Album jakich wiele, poprawny.
› 1
Niezła płyta, można posłuchać.
› 1
Dobry, zasługujący na uwagę album.
› 2
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
› 0
Absolutnie wspaniały i porywający album.
› 0
Arcydzieło.
› 9

Łącznie 13, ocena: Absolutnie wspaniały i porywający album.
 
 
Ocena: 7 Dobry, zasługujący na uwagę album.
30.03.2012
(Recenzent)

Karmakanic — In A Perfect World

In A Perfect World to ostatni, bardzo zresztą świeży, bo wydany w zeszłym roku, album Szwedów. Z „rodziny The Flower Kings” mamy tu oczywiście głównodowodzącego całym tym ambarasem,  Jonasa Reingolda, oraz perkusistę Marcusa Liliequista, który przewinął się przez grupę Stolta w latach 2005 – 2006 i który zastąpił w Karmakanic, obecnego na każdym z poprzednich albumów, Zoltana Csorsza. Ten mały personalny remanent jest oczywiście nieprzypadkowy, gdyż muzyka Szwedów na In A Perfect World nie ulega wielkim trasformacjom i choć nie brak w niej pewnych zaskoczeń, w dalszym ciągu może zainteresować miłośników macierzystej grupy Reingolda.

Tradycyjnie już artyści rozpoczynają od najdłuższej (gwoli przypomnienia: na Entering The Spectra był to ponad 12 – minutowy kawałek tytułowy, na Wheel Of Life trwająca prawie 15 minut pierwsza część Masterplan a na Who's The Boss In The Factory niespełna 20 – minutowy Send A Message From The Heart) i… tradycyjnie już najlepszej rzeczy w zestawie. Tu tę rolę pełni 14 – minutowy epik o wymownym tytule 1969. To taki Reingoldowy powrót do czasów młodości i refleksja nad zmieniającym się szybko światem. A jak jest muzycznie? Sporo tu przede wszystkim Yesów, w aranżacyjnym bogactwie i w wokalnych harmoniach. Wzrusza ponadto nostalgiczny, dobrze korespondujący z treścią kompozycji, główny melodyjny wątek. Sam kawałek jest przykładem solidnego symfonicznego rocka i idealnym przeciwieństwem, następującego po nim, Turn It Up. Bardziej zwięzłego i przebojowego. W swoim pomyśle na ten numer muzycy zbliżyli się nieco do propozycji legendarnej Asii, która świetnie potrafiła (potrafi?) łączyć popową lekkość z ambitniejszym graniem.

Warty zauważenia jest też kolejny w zestawie, zaczęty a capella The World Is Caving In, ładnie zwieńczony orkiestrowym finałem i solową gitarą w stylu Latimera. Can't Take It With You utrzymany w klimacie bossa novy i okraszony przetworzonym  wokalem ocierającym się o rapowankę, wydaje się być muzycznym żartem. Zdecydowanie zbytecznym. There's Nothing Wrong With The World i Bite The Grit niewiele już wnoszą do obrazu Karmanicowego progrocka, choć ten drugi zwraca uwagę mocnym, metalowym zwieńczeniem. Stylistycznie odstaje trochę od całości When Fear Came To Town. To w pierwszej części akustyczna ballada pachnąca Ameryką, później wzbogacona o ładne bluesrockowe gitarowe solo.

Nierówny to album. Krążek z wartościowymi momentami, ale i niepotrzebnymi dłużyznami. Z pewnością słabszy do swojego bardziej spójnego poprzednika. Mimo tego fani Karmakanic nie powinni nim być rozczarowani.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2020 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.