ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Szukaj:
Recenzja albumu Keep Rockin' ─ Into The Unknown w serwisie ArtRock.pl

Keep Rockin' — Into The Unknown

 
wydawnictwo: Lynx Music 2013
dystrybucja: Rock Serwis
 
1. The Leaves [2:45]
2. Powerless [8:01]
3. Passing [4:09]
4. Traces Of The Past [4:31]
5. My Destiny [4:51]
6. I Was Just Feeling Sorrow [5:21]
7. Seven Past Midnight [5:51]
8. The Treason [6:08]
9. Awakening [4:10]
10. My Blood – Your Tears [8:32]
 
Całkowity czas: 54:43
skład:
Marcin Wojciechowski – wokal
Remigiusz Bregier – gitara
Piotr Majerski – gitara
Grzegorz Janicki – klawisze
Aleksander Kruszewski – bas
Janusz Janicki – perkusja
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
› 1
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
› 0
Album słaby, nie broni się jako całość.
› 0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
› 0
Album jakich wiele, poprawny.
› 0
Niezła płyta, można posłuchać.
› 0
Dobry, zasługujący na uwagę album.
› 4
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
› 3
Absolutnie wspaniały i porywający album.
› 2
Arcydzieło.
› 51

Łącznie 61, ocena: Arcydzieło.
 
 
Ocena: 8 Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
26.06.2013
(Recenzent)

Keep Rockin' — Into The Unknown

Debiutancki album kapeli, której korzenie sięgają włocławskiego grodu. Fakt wypomnienia tegoż pochodzenia nie jest tu przypadkowy, bowiem na albumie Into The Unknown nie tylko usłyszymy muzyków z innych wywodzących się z Kujaw grup - takich jak Quidam, czy After… - ale i dostrzeżemy wśród licznych podziękowań znajome nazwiska z wyżej wspomnianych składów. Cóż, najwyraźniej Keep Rockin’ dołączył do całkiem sporej kujawskiej, progresywno - rockowej rodzinki.

A skoro o rodzinnych konotacjach mowa. Gitarzystą Keep Rockin’ jest brat muzyka After… - Czarka Bregiera – Remigiusz, autor zdecydowanej większości muzyki na tym albumie, tłumaczeń a nawet jednego z tekstów. Dotychczas bardziej znany z Bregierów pojawia się tu gościnnie w jednym numerze, podobnie jak Zbigniew Florek z Quidamu, udzielający się na klawiszach w czterech kompozycjach (on też zarejestrował materiał w Islands Studio).

Co gra Keep Rockin’? No a co może grać?! Rocka drodzy państwo. No dobra, od „dokładki” prog też tu nie uciekniemy, niemniej muzycznych szufladek, do których zaglądają artyści w poszczególnych numerach, jest tu zdecydowanie więcej. Zacznijmy jednak od pryncypiów – pewnych stałych, których się trzymają. Włocławianie stworzyli na swoim debiucie kawałek solidnego, profesjonalnie zagranego rocka bez kompleksów, z dużą dozą dobrej i bardzo dobrej melodii. Lubią przy tym szeroko operować kontrastem. W wielu kompozycjach, mających z pozoru balladową formę, potrafią mocniej szarpnąć za struny i zaserwować siarczysty riff (np. Powerless, czy promujący ten krążek Seven Past Midnight). W efekcie tego płyta, na której królują raczej średnie tempa i lekko nostalgiczno – melancholijny nastrój z debiutu After.. Endless Lunatic, wcale nie nuży. Bo w kilku miejscach muzycy – wykorzystując potencjał dwóch gitar – proponują zagrywki unisono w stylu starej dobrej szkoły Wishbone Ash. (Traces Of The Past, My Destiny, Seven Past Midnight). Całość urozmaicają też harmonicznie brzmiące partie wokalne (The Leaves, I Was Just Feeling Sorrow, The Treason). A to nie wszystko, gdyż panowie lubią poflirtować z soczystym hardrockiem (mocny i pędzący do przodu I Was Just Feeling Sorrow i The Treason) i przyłożyć na progmetalową modłę (The Treason, Awakening, My Blood – Your Tears).

Świata pewnie tym debiutem nie zawojują, jednak słychać, że gra im prosto z rockowego serducha. A to chyba jest w tej chwili najważniejsze.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2020 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.