ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 

Aktualności

16.11.2019 19:20 - Mariusz Danielak

Fish na sześciu koncertach w Polsce

Fish na sześciu koncertach w Polsce

Fish powróci do Polski w 2020 roku, promując swój album "Weltschmerz". Muzyk ma zagrać także utwory ze swojej pierwszej solowej płyty, "Vigil In a Wilderness Of Mirrors".

Fish doskonale znany jest w Polsce zarówno z występów z Marillion, jak i ze swojej solowej działalności. To właśnie z Marillion nagrał takie kultowe już dla rocka progresywnego albumy, jak m.in.: “Script For A Jester’s Tear”, “Fugazi”, “Misplaced Childhood” czy też “Clutching at Straws”. Po nagraniu tej ostatniej płyty Fish rozstał się z Marillion i poświęcił solowej karierze. Jako artysta solowy Fish porusza się w stylistyce współczesnego popu, tradycyjnej muzyki folk oraz oczywiście rocka, a przez słuchaczy Radia Planet Rock uznany został za jeden z najlepszych głosów w muzyce rockowej.

Jego debiutancki album - „Vigil In a Wilderness Of Mirrors” z 1990 roku – zostanie odegrany podczas nadchodzącej trasy. Fish nagrał łącznie 10 albumów solowych, które za każdym razem porywały fanów. Najnowszy studyjny album Fisha, “Weltschmerz”, o którym artysta już wcześniej wypowiadał się, że będzie „wyjątkowy na każdym poziomie”, ukaże się w maju 2020 roku! Artysta komentuje: “Mam nadzieję, że czekanie będzie tego warte. Zawsze mówiłem, że nie chcę nagrywać albumu tylko dla samego faktu, ale chcę wydać płytę, kiedy jest gotowa i kiedy jestem przekonany, że to najlepszy materiał na jaki mnie stać. To moja ostatnie dzieło i chcę, aby był to mój najlepszy solowy projekt.” Artysta zagra w Polsce sześć koncertów.

    8.11.2020 Bydgoszcz, Hala Artego
    9.11.2020 Gdańsk, Stary Maneż
    11.11.2020 Kraków, Studio (bilety: https://shop.metalmind.com.pl)
    12.11.2020 Wrocław, A2 (bilety: https://shop.metalmind.com.pl)
    13.11.2020 Łódź, Wytwórnia
    15.11.2020 Warszawa, Progresja
 

 

kolejne informacje:

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
Picture theme from Riiva with exclusive licence for ArtRock.pl
© Copyright 1997 - 2020 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.