ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Szukaj:
Recenzja albumu Clepsydra ─ Live @ RoSfest 2014 w serwisie ArtRock.pl

Clepsydra — Live @ RoSfest 2014

 
wydawnictwo: Galileo Records 2015
 
1. The Missing Spark
2. Alone
3. 4107
4. Tuesday Night
5. No Place For Flowers
6. The Nest
7. Travel Of Dream
8. Prisonners Voctory/The Last Grain
9. Moonshine on Heights
10. End Of Tuesday

Bonus: Clepsydra Reunion Tour 2014 Backstage and Bandcam
 
skład:
Aluisio Maggini - vocals
Marco Cerulli - guitars
Phil Hubert - keyboards
Andy Thommen - bass
Pietro Duca - drums
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
› 0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
› 0
Album słaby, nie broni się jako całość.
› 0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
› 1
Album jakich wiele, poprawny.
› 0
Niezła płyta, można posłuchać.
› 0
Dobry, zasługujący na uwagę album.
› 0
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
› 0
Absolutnie wspaniały i porywający album.
› 0
Arcydzieło.
› 0

Łącznie 1, ocena: Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
 
 
Ocena: 7 Dobry, zasługujący na uwagę album.
05.04.2017
(Recenzent)

Clepsydra — Live @ RoSfest 2014

Szwajcarska Clepsydra to taka moja neoprogresywna słabość. Zrodziła się we mnie jeszcze w latach dziewięćdziesiątych, w pięknych czasach studenckich. Nigdy nie byli odkrywczy, ale jakoś wkradli się w moje łaski cudną melodyką i charakterystycznym, wysokim wokalem o włoskim nalocie. Po wydaniu w 2002 roku, najlepszego w ich dyskografii, albumu Alone grupa niestety zamilkła na długie lata. Także i ja o niej nieco zapomniałem powracając doń na początku drugiej dekady XXI wieku. Odwiedziłem wtedy Szwajcarię i podczas wizyty w jednym ze sklepów płytowych, niedaleko ich rodzinnej Ascony, dostałem album Clepsydry w prezencie.

Trzy lata później Szwajcarzy powrócili do życia. Początkowo z pięknie wydanym, numerowanym boxem 3654 Days, w którym znalazły się poszerzone o dodatkowe nagrania reedycje wszystkich czterech albumów; później z Reunion Tour 2014. W ramach tej trasy zagrali chyba dziesięć koncertów w tym jeden szczególny dla mnie, w konińskim Oskardzie, 31 maja 2014 roku.

To recenzowane DVD jest pamiątką po tej trasie, a konkretnie rejestracją występu wyprzedzającego polski koncert, bo z 2 maja 2014 roku w amerykańskim Gettysburgu, w ramach znanego festiwalu RoSfest. Artyści zagrali wtedy dosyć przekrojową setlistę, prezentując kompozycje z wszystkich swoich płyt, nacisk jednak kładąc na Alone. Ze względu na festiwalowy charakter wydarzenia, w Gettysburgu wybrzmiało kilka utworów mniej. Mimo to dostajemy na płycie prawie półtoragodzinny koncert z ich najlepszymi utworami. Rozbudowanymi kompozycjami, pełnymi solowej, melodyjnej gitary i ciepłych klawiszowych teł oraz wspomnianego wysokiego wokalu Magginiego.

Rejestracja pokazuje, że panowie nie są mistrzami sceny. Poszczególne numery brzmią bardziej surowo, czasami, pozbawione studyjnej produkcji, tracą swoją lekkość i melodyjność. Nie są też wolne od drobnych potknięć grającego na gitarze Cerulliego, czy dosyć mało wylewnie grającego za zestawem perkusyjnym Pietro Duki. A jednak jest radość z zapisania tej ważnej dla zespołu chwili, obcowania z kapelą, która już prawie poszła w zapomnienie.

Całość zarejestrowano przy użyciu czterech kamer i sfilmowano bardzo przyzwoicie, choć fajerwerków tu nie ma. Bo i scena, poza światłami, niczym nie ujmuje, a i publiczność nie jest liczona w tysiącach. W dodatkach dostajemy trwający niespełna kwadrans dokument Reunion Tour 2014, w którym znalazły się ujęcia z wszystkich odwiedzonych przez muzyków miast, także i półminutowe wspomnienie z Konina.

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2020 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.